KIEDYŚ TERAZ KONKRETNIE

O MNIE

FOTOGRAF KULINARNY


Fotografia kulinarna to moja pasja.
 
Tak, wiem… każdy tak mówi. Ale w tym przypadku to szczera prawda.
Sama pasja nie wystarczy, aby wykonać profesjonalne zdjęcie dlatego nauczyłem się też zasad fotografii, kompozycji, światła, obróbki i innych, które powinien znać prawdziwy fotograf. Tak w ogóle, mam na Imię Patryk i mieszkam w Warszawie.

 

Dlaczego fotografia kulinarna?
Bo kocham jeść, lubię też coś ugotować lub upiec. Smaczne, ładnie prezentujące się danie aż samo prosi się o fotografię. Każde danie oglądane z odpowiedniej perspektywy odkrywa przed odbiorcą szczegóły niewidoczne na pierwszy rzut oka.  Znalezienie tej perspektywy i pokazanie dania z „moich oczu” za pomocą fotografii sprawia mi wiele satysfakcji. Czy moja perspektywa podoba się Tobie i pasuje do Twojej wizji restauracji? Sprawdź mój styl w zakładce Portfolio.

 

Zanim zająłem się fotografią profesjonalnie
Wcześniej niż fotografii, nauczyłem się grafiki komputerowej. Dzięki temu mam szersze spojrzenie i doskonałe umiejętności obróbki. Projektowałem ulotki reklamowe, menu, kupony, plakaty i wszystkie inne materiały dla restauracji. Zanim jednak zająłem się grafiką komputerową to uczyłem się trochę rysunku gdzie też dowiedziałem się jak ważna jest proporcja i kompozycja oraz jak ważne jest światło. Na samym początku pracowałem w handlu w którym odkryłem jak istotne jest prezentowanie towaru w odpowiedni sposób i jak to robić. Twoje jedzenie jest właśnie takim towarem, który musisz zaprezentować jak najlepiej aby wyróżnić się na tle wielkiej konkurencji. Klient po spojrzeniu na zdjęcie ma mieć tak wielką ochotę na Twoje danie, że zamówi je bez zastanowienia.

 

Chcesz wiedzieć coś więcej?
Zapraszam do zakładki Kontakt, znajdziesz tam mój numer telefonu, adres mailowy oraz formularz kontaktowy, za pomocą którego rozwiejesz swoje wątpliwości lub dopytasz o szczegóły bądź wycenę.